fbpx

עיצוב אלבומי תמונות לבד – כיצד להתחיל להכין אלבומי תמונות?

תוכן עניינים

אם הגעת למאמר הזה, כנראה שאת לא מהאמהות האלו שכל יום בוחרת קצת תמונות שהיא אוהבת ושמה בצד עבור היום שבו היא תכין אלבום.

ועל הדרך היא גם מנקה את הענן, לא משלמת שקל מעבר למה שמקבלים חינם וגם מצליחה להפיק אלבומים מהממים בזמן ליומולדת של סבא וסבתא, וכמובן של הילדים. לכל הטיולים יש אלבום שבוע אחרי שחוזרים מהחופשה וכשצריך לשלוח תמונות יפות לגן, היא שולפת תמונות מהממות תוך דקה.

 אה והכי חשוב! היא גם דואגת שיצלמו אותה, וכך יש עדויות לקיומה גם באלבום של הילדים, ולא רק תמונות סלפי איתם עושים פרצופים למצלמה או תמונה במראה המלוכלת  של המעלית כשסוף סוף יש הזדמנות לתמונה שרואים בה שיש לך גם רגליים! פשוט כי בכל שאר הרגעים את זו שצילמת אחרים ואף אחד לא טרח לצלם אותך לאלבום גם.

 

 

אם הגעת לכאן, את כנראה כמוני, מצלמת מלא, בתקווה שתמונה אחת תצא טוב, ולא חושבת על ההשלכות של זה אחר כך. 

מצלמת את מקום שחנית בו בחניון, את התיק שראית אצל חברה ואת מתכוונת לחפש באמאזון, מגבה לענן שטויות ולא רק תמונות טובות, וחוששות מהיום שבו תחליטי להתמודד עם הבלאגן שיש שם ולהכין אלבומים.

 ייתכן שאת גם חושבת שכדי להתחיל להכין אלבומים, צריך קודם לנקות את הענן, אחרת איך תוכלי לסנן את התמונות לאלבום שלך.

 

סינון תמונות לאלבומים

 אז אני רוצה לספר לך, שגם לנשים כמונו, עם סדר עדיפויות שבראשו לא נמצא "ניקוי הענן" ועבודה בחצי משרה כמעצבת הבית של הזיכרונות המשפחתיים, יש פתרון! והוא פרגמטי ויעיל.

אפשר להגיע לאותה תוצאה כמו אותה אמא חד קרן שמצליחה לעשות את הכל תוך כדי החיים. ואולי אפילו נגלה שהשיטה הזו יותר יעילה בעצם.

אבל אני רוצה לחזור רגע לשאלה, האם צריך לנקות את הענן קודם, לפני שמתחילות להכין אלבומים. לפעמים אנחנו מבלבלות את עצמנו וחושבות שכדי להתחיל להכין אלבומים, כדאי ורצוי שנסדר את הענן שלנו קודם, נמחק דברים מיותרים, נפנה מקום ורק אז, כשנרגיש שזה "מסודר" – נתחיל להכין אלבומים.

האמת היא שזה כנראה לא מה שיעזור…

המחשבה של "סידור הענן קודם" יכולה להישמע מפחידה, והיא בוודאי מייאשת, כי יש לנו הרי אלפי תמונות שם, וזו משימה מורכבת.

בתוך הענן של התמונות, מחכה לנו הר תמונות. להתחיל לסדר אותו, זו משימה גדולה מדי כדי להתחיל ממנה! הר תמונות שכל תמונה בו היא בסגנון שונה, אירועים שונים, חיים משפחתיים ואישיים, רגעים מיוחדים ורגעי שגרה.

ובל נשכח, תמונות מהוואטסאפ, צילומי מסך מהסטורי, ומיליון תמונות של ידיים דביקות ונחיריים שצולמו במאה גרסאות שונות בחמש דקות ששכחנו את מכשיר הטלפון על הספה ללא השגחה.

הנה שתי דוגמאות שלקוחות מקסימות שלי שלחו… בטוחה שאתן מזדהות 😉

עיצוב אלבום תמונות לבד       

 

וגם אם זה היה עוזר ,האם ענן מסודר זו באמת המטרה שלנו?  כי נדמה לי שהמטרה שלנו היא שיהיו אלבומים בבית, שנהנה לדפדף בהם, שניצור זכרונות חדשים של התכרבלות על הספה ודפדוף באלבומים.

לכן, אני ממש ממש ממליצה, לשכוח מהמשימה של סידור הענן, היא לא מקדמת את המטרה האמיתית שלך, הכנת אלבום ובחירת תמונות עבורו.

 

מאיפה להתחיל???

אם יש לך אלפי תמונות שצריכות לעבור סינון ובחירת תמונות ולהפוך לכמה אלבומים, ההמלצה שלי היא לפרק את הפרויקט העצום הזה, להתרכז באלבום אחד כל פעם, וממש ממש לא להתחיל מלסדר את הענן קודם.

אז, כיצד לעשות זאת בפועל?

תתחילי!

לא צריך תוכנית או אסטרטגיה בחרי נושא, פשוט, אלבום לשנה אחת, לטיול, חופשה או חתונה, והתחילי! עבדי עם השיטות שלי לבחירת התמונות כפי שנלמד בקורס "אלבום בשלושה שבועות"…. ותמשיכי משם, אחרי שתלמדי להכין את האלבום הראשון בקלות, האחרים יבואו בקלות הרבה יותר.

 

הכנת אלבום לבד, עיצוב אלבום לבד

 

כמה נקודות שיעזרו לך להתמקד כשאת מתכננת את האלבום

  1. חיבור רגשי לנושא – כשאת בוחרת נושא לאלבום להתחיל ממנו, בחרי משהו פשוט, אך משמעותי, שישמח אותך להסתכל בו יחד עם המשפחה, התחילי לדמיין את הרגע הזה.
  1. וותרי על הפרפקציוניזם – רוצה לוודא שאת אוספת מכולם את התמונות הרלוונטיות לאלבום לפני שאת מתחילה? זה אומר שזה נושא מורכב מדי 🙂 תתחילי מאלבום שאת יכולה להתחיל ולסיים בלי לפתוח פרוייקט סביב זה, משהו קטן שישמח אתכם ויתן לך מוטיבציה להמשיך לאלבומים הבאים. אחרי שתלמדי את השיטות שלי לבחירת תמונות, ועיצוב אלבום, מבטיחה לך שהאלבומים האלו שהם בעצם "פרוייקט משפחתי" גם ירגישו יותר פשוטים.
  1. ממש בטוחה שיש עוד תמונה שאת זוכרת ולא מצאת? – תרשמי לך אותה, אבל אל תתחילי לחפש אותה במיוחד, תתקדמי עם יצירת האלבום, בחירת התמונות והעיצוב, אם תזכרי איפה התמונה או מי שלח לך אותה, תבקשי ממנו אותה, אפשר תמיד להוסיף תמונה לאלבום גם אחרי שסיימת לבחור עבורו תמונות, וגם אחרי שסיימת לעצב
 
 

עיצוב אלבומי תמונות לבד

 

מניסיוני, מה שגורם לנו להתעכב הכי הרבה זה הרצון שלנו לוודא שיש לנו את כל התמונות הכי טובות לפני שאנחנו מתחילות את הפרויקט, לכן אנחנו גם חושבות שצריך לנקות את הענן קודם, אבל וזו לא באמת המטרה, המטרה היא שיהיה לנו אלבום משמח ביד. אז, במקום להתעכב בהכנות רבות ושאלות איך כדאי לסדר את הענן, או מה ראוי שתהיה אסטרטגיית האלבומים המשפחתית שלך , תתחילי להכין אלבום, הכי פשוט , שיהיה לך כיף. תתחילי לדמיין אתכם יושבים יחד ומסתכלים בו.

מרגישה שזה לא יקרה בלי עזרה וליווי? מזמינה אותך לקורס הדיגיטלי שלי "אתגר אלבום בשלושה שבועות" שילמד אותך כל מה שאת צריכה לדעת משלב סינון התמונות, בחירת התמונות ועד העיצוב וההדפסה – יד ביד לעבר היעד – עיצוב אלבומי תמונות לבד (נתחיל מאחד ונתקדם 😉 ).

הקורס ייתן לך את כל הכלים והתמיכה וגם קופון של 45% הנחה להדפסת האלבום ב wow! הטבה שווה!

למידע נוסף על הקורס הדיגיטלי לעיצוב אלבומי תמונות לבד לחצי כאן

ואם עדיין לא השתכנעת שאת מסוגלת לעשות את זה לבד, או אם סתם פשוט לא בא לך ואת רוצה שמישהו אחר יעשה את זה בשבילך – גם זאת אופציה! כאן תוכלי למצוא את כל הפרטים על השירות שלי לעיצוב אלבומי תמונות, ומזמינה אותך ליצור קשר לשיחה ללא עלות, על מנת שאוכל להבין את הצרכים שלך ולדייק את העבודה על האלבומים שלך!

 

 

 

מי אני ומה זה 'אלבום סיפור'?

קצת עלי, אני עדי נצר, יש לי עסק כיפי עם בן זוגי, לאלבומים וסיפורי חיים (הוא כותב ואני מעצבת, מנהלת, משווקת, הבנתן את החלוקה ), לפני ההחלטה הדרמטית להקים עסק עבדתי עשור בהייטק ובניהול תחום מערכות מידע בארגון ציבורי גדול. 

אני משקיעה המון מחשבה באיך לפשט תהליכים ולגרום להכנת האלבום להיות קלה ומהירה, גם ללקוחות שלי וגם למי שעושה בעצמה.
אם יש לכן עוד טיפים או שאתן לא מסכימות עם מה שכתבתי אני ממש אשמח לשמוע, מניסיוני לומדים הכי הרבה ממי שלא מסכימה

 

עדי ועומר - אלבום סיפור

עדי נצר
עדי נצר

מגשימה אלבומים 🎉
הופכת את אלפי התמונות בענן לאלבומים משמחים 😍
שותפה של עומר (גם בבית וגם בעסק☺️)
אמא של חמוד וחמודה
הייטקסטית שפרשה מהמירוץ 💃

אפשר גם להמשיך לקרוא אותנו

מיוחד: מבלוג האבהות של עומר